+420 778 410 012 regitas@regitas.cz

Neutralizace zápachu uvolňujícího se z nakládky a stáčení asfaltové směsi

Firma: Skanska Asfalt s.r.o.
Obor zákazníka: Výroba asfaltové směsi
Oblast neutralizace: Obalovny
Město: Tlumačov
Datum realizace: 12. 03. 2018

Technologie: Microtec®
Produkty: Exair®

Popis:

Obalovna asfaltové směsi u Tlumačova se na nás obrátila s požadavkem na neutralizaci zápachu uvolňujícího se z prostoru obalovny při přepravě asfaltové směsi do zásobníků a při její nakládce na nákladní auta.

Uvolňující se zápach z prostor obalovny na nedaleký Tlumačov jsme neutralizovali pomocí technologie Microtec® v podobě 4 jednotek.

2 jednotky jsou určeny na neutralizaci zápachu vznikajícího při nakládce asfaltové směsi na nákladní auta. Okolo místa nakládky je umístěno celkem 7 trysek, ze kterých jsou uvolňovány aktivní látky v podobě suché páry. Celá technologie se automaticky zapne při zahájení nakládky. Čas vypnutí je nastaven řídící jednotkou. Doba provozu celého systému je nastavena na částečné krytí zápachu ze směsi na otevřeném autě, než dojde k zaplachtování.

Zbylé 2 jednotky jsou určeny na neutralizaci zápachu z prostoru plnění směsi do dopravního vozíku. Okolo plnícího místa do vozíku a v místě, kde dochází k vysypání směsi do zásobníků, je umístěno celkem 6 trysek, ze kterých jsou aktivní látky uvolňovány a při kontaktu s látkami pachovými je neutralizují.