+420 778 410 012 regitas@regitas.cz

Bioplynové stanice

Bioplynové stanice slouží zejména pro výrobu bioplynu, a to hlavně ze zemědělských a potravinářských odpadů. V některých případech však dokáže výrobu využít ke tvorbě tepelné a elektrické energie a distribuovat ji tak za přijatelnější cenu do obecní sítě. Můžeme se u nich však setkat s několika zdroji zápachu, kterými mohou být např. silážní jámy, fermentory kryté plachout, příjmové nádrže, nádrže koncového skladu apod. Pachové látky z těchto zdrojů se pak mohou uvolňovat z areálu BPS a trápit tak obyvatele v přilehlé obytné zástavbě.

Pomůžeme provozovatelům BPS se všemi zdroji zápachu

Zdroje zápachu, kterými mohou být v areálech BPS např. silážní jámy, nekryté fermentory či různé typy nádrží, jsme schopni neutralizovat pomocí jednoduchých nosičů AirForce 1, které se nainstalují okolo zdroje zápachu. Tyto nosiče obsahují gelové pláty Gelactiv, které uvolňují aktivní látky do okolí a při kontaktu s látkami pachovými je neutralizují. Tyto zdroje lze také neutralizovat pomocí technologie Smellmeister a koncového prvku v podobě perforované hadice, která se stejně jako u nosičů rozvede okolo zdroje zápachu, který uvolňující se aktivní látky eliminují. Lze také využít vysokootáčkové ventilátory, které aktivní látky z gelových plátů rozeženou až nad zdroj zápachu.

V případě nádrží se stálou vodní hladinou, lze použít unikátní technologii Lagun'Air. Z tohoto zařízení, s koncovým prvkem v podobě trysek, se aplikuje olejovitá kapalina, která se okamžitě rozšíří po hladině nádrže. Aktivní látky jsou pomalu odpařovány a v okamžiku, kdy přijdou do styku s uvolňujícími se pachovými látkami, tyto látky neutralizují. Pro účinnou neutralizaci zápachu stačí produktem pokrýt 30 % nádrže.

V případě náhlého vývinu intenzivnějšího zápachu při návozu neobvyklého materiálu či havarijní situaci, lze rozstřikem aplikovat kapalný produktu Sol'Air okolo nebo přímo na zdroj zápachu, který okamžitě neutralizuje.

Vybrané reference

Nezávazná konzultace a zkouška

V případě vašeho zájmu se o technologii dozvědět více, nás neváhejte kontaktovat a my za vámi rádi přijedeme, blíže vám technologii vysvětlíme a bezplatně navrhneme způsob řešení nežádoucího zdroje zápachu. U většiny nabízíme i možnost zkoušky, abyste si ověřili účinnost technologie přímo ve vašich podmínkách. Poradenství ohledně možnosti získání dotace ze stacionárních, národních či evropských fondů je samozřejmostí.

Ošetření venkovních zdrojů

Ošetření venkovních zdrojů

nezávisle na jejich rozloze

Ošetření vnitřních výrobních prostor

Ošetření vnitřních výrobních prostor

kde se pohybují zaměstnanci

Ošetření VZT a výduchů

Ošetření VZT a výduchů

jakéhokoli průtoku vzduchu

Rychlá instalace

Rychlá instalace

během 1 dne

Možnosti zkoušky

Možnosti zkoušky

v reálných podmínkách u klienta

Nízké instalační náklady

Nízké instalační náklady

bez nutnosti stavebních úprav