+420 778 410 012 regitas@regitas.cz

Zpracování odpadu

V ČR se stále skládkuje až 45 % odpadů, což je obrovské číslo oproti evropskému průměru 26 %. Stále chybí technologie na efektivní recyklaci a energetické a materiálové využití těchto odpadů. Lze tedy očekávat tlak ze strany EU na efektivnější třídění a využití odpadů, které jinak končí na skládkách. Rozšiřování odpadového hospodářství samozřejmě může mít za následek vznik nových zdrojů zápachu či jeho zintenzivnění.

Odpadové hospodářství bez zápachu

Nabízíme řešení pro všechny fáze v rámci odpadového hospodářství jako je sběr, třídění, skládkování a svoz odpadu. Zápach můžeme eliminovat i z velkoobjemových sběrných nádob, kontejnerů či studní jímající bioplyn z tělesa skládky.

Tyto zdroje pachových látek jsme schopni neutralizovat různými typy produktů a technologií, dle jejich rozsahu a umístění. Od pouhého zavěšení gelových plátů Gelactiv či Gel-O-Dor v prostoru se zápachem, přes jejich umístění ve stávající vzduchotechnice či do menších zařízení pro lepší distribuci aktivních látek v prostoru, až po využití technologie Smellmeister u velkoplošných či více intenzivních zdrojích zápachu.

Zápach z kontejnerů a jiných sběrných nádob, lze neutralizovat pomocí gelových plátů Gelactiv CE nebo jednoduchého nosiče Binpod, do kterého se umisťují gelové bary o rozměru 220 x 25 x 13 mm. Také lze použít kapalný produkt Sol'Air, který se rozstřikem aplikuje přímo na odpad nebo stěny kontejneru.

Zápach, uvolňující se ze studní jímající bioplyn, jsme schopni neutralizovat pomocí gelových plátů Gelactiv Suspension, které se jednoduše zavěsí za ocelové lanko do jejich prostoru.

Při potřebě okamžitě neutralizovat intenzivní zápach z odpadu uloženého v kontejnerech, svozových vozech nebo vzniklého při havarijní situaci, můžete rozstřikem aplikovat kapalný produkt Sol'Air okolo nebo přímo na zdroj zápachu, který produkt okamžitě neutralizuje.

Vybrané reference

Nezávazná konzultace a zkouška

V případě vašeho zájmu se o technologii dozvědět více, nás neváhejte kontaktovat a my za vámi rádi přijedeme, blíže vám technologii vysvětlíme a bezplatně navrhneme způsob řešení nežádoucího zdroje zápachu. U většiny nabízíme i možnost zkoušky, abyste si ověřili účinnost technologie přímo ve vašich podmínkách. Poradenství ohledně možnosti získání dotace ze stacionárních, národních či evropských fondů je samozřejmostí.

Ošetření venkovních zdrojů

Ošetření venkovních zdrojů

nezávisle na jejich rozloze

Ošetření vnitřních výrobních prostor

Ošetření vnitřních výrobních prostor

kde se pohybují zaměstnanci

Ošetření VZT a výduchů

Ošetření VZT a výduchů

jakéhokoli průtoku vzduchu

Rychlá instalace

Rychlá instalace

během 1 dne

Možnosti zkoušky

Možnosti zkoušky

v reálných podmínkách u klienta

Nízké instalační náklady

Nízké instalační náklady

bez nutnosti stavebních úprav