+420 778 410 012 regitas@regitas.cz

Odpadní laguny

Jako jedna z mála technologií dokáže účinně neutralizovat zápach, uvolňující se z lagun s odpadní vodou. Technologii lze použít také na sedimentační, odpadní nebo skladovací nádrže nebo nádrže s odpadními kaly, a to bez ohledu na jejich velikost.

Velkoplošné laguny a nádrže nejsou neřešitelným problémem

V případě lagun a nádrží se stálou vodní hladinou lze použít unikátní technologie Lagun'Air. Z tohoto zařízení, s koncovým prvkem v podobě trysek, se aplikuje olejovitá kapalina, která se okamžitě rozšíří po hladině laguny/nádrže. Aktivní látky jsou pomalu odpařovány a v okamžiku, kdy přijdou do styku s uvolňujícími se pachovými látkami, tyto látky neutralizují. Pro účinnou neutralizaci zápachu stačí produktem pokrýt 30 % jejich plochy.

V případě lagun, nádrží nebo odpadních kalů, jejichž povrch je tvořen pevnou krustou, jsme schopni uvolňující se zápach neutralizovat pomocí jednoduchých nosičů AirForce 1, které se umístí okolo zdroje zápachu. Tyto nosiče obsahují gelové pláty Gelactiv, které uvolňují aktivní látky do okolí a při kontaktu s látkami pachovými je neutralizují. Výhodou této technologie je, že není potřeba elektrické energie a složitých technologických zařízení.

Tyto zdroje lze také neutralizovat pomocí technologie Smellmeister a koncového prvku v podobě perforované hadice, která se stejně jako u nosičů rozvede okolo zdroje zápachu, který uvolňující se aktivní látky eliminují. Lze také využít vysokootáčkové ventilátory, které aktivní látky z gelových plátů rozeženou až nad hladinu laguny/nádrže.

Vybrané reference

Nezávazná konzultace a zkouška

V případě vašeho zájmu se o technologii dozvědět více, nás neváhejte kontaktovat a my za vámi rádi přijedeme, blíže vám technologii vysvětlíme a bezplatně navrhneme způsob řešení nežádoucího zdroje zápachu. U většiny nabízíme i možnost zkoušky, abyste si ověřili účinnost technologie přímo ve vašich podmínkách. Poradenství ohledně možnosti získání dotace ze stacionárních, národních či evropských fondů je samozřejmostí.

Ošetření venkovních zdrojů

Ošetření venkovních zdrojů

nezávisle na jejich rozloze

Ošetření vnitřních výrobních prostor

Ošetření vnitřních výrobních prostor

kde se pohybují zaměstnanci

Ošetření VZT a výduchů

Ošetření VZT a výduchů

jakéhokoli průtoku vzduchu

Rychlá instalace

Rychlá instalace

během 1 dne

Možnosti zkoušky

Možnosti zkoušky

v reálných podmínkách u klienta

Nízké instalační náklady

Nízké instalační náklady

bez nutnosti stavebních úprav